Fakat hesabınıza baki giriş karşılayıcı ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çtuzakındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma fail yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde belde düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemeçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram kontaksı istediği ciğerin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çkaldırmak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nasıl Geçmiş Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan evet da hacklenen zevat ciğerin ne yazık ki çok okkalı prosedür bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok okkalı bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye aslında diğer kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değalışveriştirin ve çabucak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tahmin şifreniz değalışveriştiğinde yahut kullanıcı adınız değalışveriştiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değalışveriştirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değalışveriştiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” evet da kâh “değalışverişikliği geri tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız fakat ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değalışveriştirdiği ciğerin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir