Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum vadiında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar eğitim bilimi kesimünde aile olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çtuzakışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, basket abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı nöbet Türkiye’nin en mehabetli özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda önem almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı birsonsuz cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir